• máme veškeré uvedené zboží skutečně skladem
  • výrobky jsou oficiálně patentované zboží společnosti Bio Agens Research and Development
  • máme vlastní sklady, ze kterých si můžete osobně zboží vyzvednout
  • možnost platby kartou
  • máme tisíce spokojených zákazníků
  • odesíláme SMS s informacemi o stavu zásilky


Péče o suchou kůži

Péče o suchou kůži

 

Ve zdravém stavu působí vnější vrstva kůže jako ochranná bariéra organismu. Nejrůznější kožní onemocnění způsobují její vysušení, popraskání, čímž otevírají prostor pro vstup nečistot, dráždivých látek a choroboplodných zárodků. Je proto v našem zájmu se o kůži starat, aby mohla plně zastávat svou funkci.
 
Nejrůznější onemocnění se samozřejmě podepisují i na kvalitě kůže. Mohou zapříčiňovat trvalé změny, zhrubnutí či ztluštění kůže, vypadávání chlupů. Operační zákroky nebo úrazy zanechávají na kůži rány. Rychlost, s jakou se zahojí, lze ovlivnit mnoha faktory. Od správného provedení chirurgického zákroku, či správného ošetření rány v případě zranění, po péči o ránu při procesu hojení. Rychlejším zahojením se dá předejít komplikacím a zvíře se dříve navrátí do normálního života. Hojení ran je složitý proces, při kterém mohou nastat nejrůznější komplikace. Jednou z častých je infekce v ráně a jejím okolí, která přichází z vnějšího prostředí a prakticky znemožňuje její řádné zahojení.
 
Kožní změny provází řadu dalších chorob. Například demodikóza je kožní onemocnění projevující se zánětem chlupových folikulů a mazových žláz, které způsobuje roztoč rodu Demodex. Při jeho těžší, generalizované formě se na kůži vytváří šupiny, krusty, dochází k zhrubnutí kůže, vypadávání chlupů, hyperpigmentaci. Svědění se dostavuje až s druhotnou bakteriální infekcí.
 
  • Chytrá houba Dermasin oil aktivně vyhledává a ničí plísně a kvasinkové organismy. Produkcí enzymů potlačuje růst bakterií, které často způsobují sekundární infekci. Olivový olej obsažený v přípravku zjemňuje kůži, je vhodný pro suchou, zánětlivou, alergickou, podrážděnou, poraněnou či jinak poškozenou pokožku. Vitamin E je účinný antioxidant, který napomáhá vyživovat a regenerovat kůži. Eukalyptový olej má chladivé a antiseptické účinky, podporuje procesy hojení. Pravidelné vtírání oleje na postiženou zbytnělou kůži (například tzv. elephant skin) zvláčňuje a odstraňuje poškozená ložiska. Ztluštělou tkáň je při aplikaci nutné promasírovávat. Přípravek není vhodné používat v případě otevřených ran, s obsahem hnisu, jelikož olej v něm obsažený může působit dráždivě.

 

Zdroj: vet-pythium.eu